Ochraňujeme vaše zdravie

Dec. 28, 2020   |   Lukáš Fedorko

Naše nové vozidlá sme hneď zabezpečili s ochrannými prepážkami, ktoré napomáhajú znížiť riziko prenosu korona nákazy. Mercedes-Benz Vito Tourer je naša nová posila v preprave našich zákazníkov. Na trase Košice – Letisko Budapešť a letisko Viedeň Schwechat zvyšujeme komfort a aj bezpečie cestujúcich. V rámci procesu reštrikcií zavedených v súvislosti s pandémiou COVID-19 je dôležité zabezpečiť zvýšenú ochranu našich zákazníkov. Nasadené ochranné prostriedky sú vysoko účinné a obmedzujú prevádzku našej prepravy. Zároveň ochranné predely sú ľahko a rýchlo použiteľné. Obmedzujú prúdenie vzduchu vo vozidle a zabraňujú prenosu vírusov a baktérií (skrz kvapôčok). A tvrdený polykarbonyt dobre odoláva mechanickému poškodeniu.

Kvalitné tvrdený polykarbonát

Ochranná prepážka je vyrobená z číreho polykarbonátu so špeciálnym hard coatingom, ktorý je vysoko číry, na rozdiel od polykarbonátu bez hard coatingu. Je odolný voči poškriabaniu a chemikáliám. Prepážka má oblé hrany pre väčší komfort a bezpečnosť posádky i vodiča. Výhodou štítu vyrobeného z polykarbonátu s hard coatingom je jeho vynikajúca teplotná odolnosť.

Bezpečnostné certifikácia materiálu

Materiál je certifikovaný podľa normy ECE 43 pre použitie v interiéri kabín osobných a úžitkových automobilov Nr.43R-001888 v triede bezpečnosti VIII / B / M. Materiál je označený značkou E1. Zároveň je certifikovaný podľa bezpečnostnej normy č. EN356 v triede P6B.

Bezpečnostné a hygienické prepážky pre vozidlá s EÚ homologizáciou

Ponúkame Vám prepravu v našich vozidlách s nainštalovanou špeciálne nerozbitnou polykarbonátovou prepážkou, ktorá tvorí bezpečnostnú a hygienickú bariéru medzi vodičom a pasažiermi.

Hlavné výhody:

 • bezpečné oddelenie šoféra a posádky
 • nebráni komunikácii s vodičom
 • ochrana pred vírusom
 • jednoduchá dezinfekcia po každej jazde
 • odolná voči rozbitiu
 • vyrobená presne ma mieru
 • EÚ homologácia

Naše bezpečnostné oddeľovače sú výrobkom špeciálne vyrobeným pre konkrétny model vozidla, čím plnia v maximálnej miere požiadavky na funkčnosť a bezpečnosť. Ako materiál je použitý polykarbonát, ktorý svojimi chemickými a fyzikálnymi vlastnosťami výrazne prevyšuje materiály používané na bezpečnostné prepážky od iných výrobcov (napr. plexisklo je trieštivé a fólia sa pri otvorení okien zmieta). Z hygienického hľadiska je to odolný materiál, ktorý sa dobre čistí a dezinfikuje. Naši pasažieri počas prepravy sa budú cítiť príjemne vďaka profesionálne vyhotoveným ochranným prepážkam.

 

Stále platia aj opatrenia spojené s cestovaním:

 • V našej predajni Vás privíta náš predajca, ktorý bude mať ochranné rúško. Máme k dispozícií dezinfekciu na ruky a pravidelne vetráme.
 • Cestujúci v našich vozidlách majú povinnosť mať počas celej cesty ochranné rúško.
 • Po každej jazde vozidlá dezinfikujeme antibakteriálnymi prostriedkami .
 • Cestujúcim odporúčame prísť na letisko skôr ako 2 hodiny pred odletom, pretože kvôli opatreniam môžu byť na letisku zdržania.
 • Šofér čaká našich cestujúcich osobne priamo na letisku. Nástupné miesto na letisku Budapešť vo vnútri v príletovej hale terminálu 2B a na letisku Viedeň – Schwechat v príletovej hale pri rýchlom občerstvení (McDonald).
 • Cestujúci vo vlastnom záujme si musia overiť informácie na vstup do danej cieľovej krajiny, kam cestujú ako aj na vstup do Maďarska alebo do Rakúska (vzhľadom na občianstvo resp. pobyt v krajine).
 • Pri nákupe letenky odporúčame sa o všetkom informovať v cestovnej kancelárii alebo v aerolinke, aké opatrenia sa Vás ako cestujúcich tykajú, resp. aké doklady budete na letisku či hraniciach potrebovať.

V rámci našich možností Vám veľmi radi poradíme. Napíšte nám email, pošlite správu na naše sociálne siete alebo zavolajte. Sme tu pre Vás. Váš Cassovia Expres tím.